De oorlog in Oekraïne brengt een belangrijke topic opnieuw naar de voorgrond, met name de internationale economische en financiële sancties. Deze opleiding wil klaarheid brengen in het geheel van internationaal, Europees en nationale beperkende financiële beperkende maatregelen die kunnen worden opgelegd aan personen een staten. Verder wordt er diepgaande analyse gegeven van het Belgisch strafrechtelijk sanctioneringsregime in het kader van in het geheel van de bestrijding van witwassen en financiering van terrorisme.
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
De oorlog in Oekraïne brengt een belangrijke topic opnieuw naar de voorgrond, met name de internationale economische en financiële sancties. Deze opleiding wil klaarheid brengen in het geheel van internationaal, Europees en nationale beperkende financiële beperkende maatregelen die kunnen worden opgelegd aan personen een staten. Verder wordt er diepgaande analyse gegeven van het Belgisch strafrechtelijk sanctioneringsregime in het kader van in het geheel van de bestrijding van witwassen en financiering van terrorisme. De volgende begrippen komen aan bod: verzet, blokkering, beslag, confiscatie, …. evenals de behandeling van de desbetreffende procedures. Kortom na het volgen van deze opleiding heeft men een inzicht in het internationaal, Europees en Belgisch sanctieregime, maar eveneens in de strafrechtelijke bestrijding van witwassen en financiering van terrorisme.
Geert Delrue is licentiaat in de criminologie en voormalig gerechtelijk commissaris bij de Federale Gerechtelijke Politie. Sinds ruim 37 jaar was hij betrokken bij onderzoeken naar financieel‑economische misdrijven, met een bijzondere focus op fiscale fraude, witwassen en de financiering van terrorisme, maar ook internationaal georganiseerde cybercrime.
Professionele expertise
In de loop van zijn carrière heeft hij zich ontwikkeld tot een internationaal erkende autoriteit in de bestrijding van witwassen en terrorismefinanciering en cybercrime. Hij speelde een sleutelrol in complexe onderzoeken en vertaalt die praktijkervaring naar scherpe inzichten voor professionals in compliance, audit, advocatuur en de financiële sector.
Academische en opleidingsactiviteiten
Geert geeft regelmatig presentaties op conferenties in binnen- en buitenland en doceert ook aan binnen- en buitenlandse universiteiten. Hij is auteur van verschillende boeken over financieel‑economische misdrijven, die vaak als referentiewerken dienen voor praktijkmensen en academici.
Opleidingen en webinars
Daarnaast is hij auteur en presentator van “webinars-on-demand” bij diverse opleidingsplatvormen en opleidingsinstituten over onder meer witwassen, financiering van terrorisme, cybercrime, ML/FT‑modus operandi en misdrijven i.v.m. de staat van faillissement, zowel in het Nederlands, Frans als in het Engels.
Zijn anti‑witwasopleidingen zijn erkend door verschillende beroepsorganisaties, waaronder de Nationale Kamer van Notarissen, de Nationale Kamer van Gerechtsdeurwaarders (NKGB), het Beroepsinstituut van Vastgoedmakelaars (B.I.V.), de FSMA (via Febelfin Academy en EDFIN), de Nationale Bank van België (via Febelfin Academy en EDFIN) en het Instituut voor Bedrijfsrevisoren, Institute for Accountants and Taks Advisors (I.T.A.A.), ...
Rol als lesgever bij LEXDURA
Binnen LEXDURA treedt Geert Delrue op als lesgever in AML/CFT, witwastypologieën en financieel onderzoek, waar hij zijn jarenlange onderzoeks- en onderwijservaring bundelt in praktijkgerichte opleidingen. Hij staat bekend om zijn heldere, casus-gedreven aanpak, waarmee hij cursisten helpt om wetgeving, typologieën en risico-gebaseerde benaderingen concreet toe te passen in hun dagelijkse praktijk.